• პოლიციამ თბილისში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია სამი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1979 წელს დაბადებული, წარსულში ყაჩაღობისთვის ნასამართლევი გ.მ. და 1986 წელს დაბადებული გ.წ. ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს.
პოლიციამ ასევე დააკავა 1987 წელს დაბადებული კ.გ., რომელმაც ყაჩაღური თავდასხმის შედეგად მოპოვებული ოქროს ნივთები ქალაქ ქუთაისში, ოქროს ნივთებით მოვაჭრე ერთ-ერთ ქალბატონზე გაასაღა. აგრეთვე, იგი საცხოვრებელ ბინაში მართლსაწინააღმდეგოდ ინახავდა საბრძოლო მასალას.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 10 ივნისს, გ.მ. და გ.წ. ყაჩაღურად თავს დაესხნენ თბილისში, ს. ჩიქოვანის ქუჩაზე მდებარე ერთ-ერთი საცხოვრებელი სახლის მეპატრონეს და დანის მუქარით, 40 000 ლარის ღირებულების ოქროს ნივთები გასტაცეს.
სამართალდამცველებმა ყაჩაღობის შედეგად გატაცებული ნივთები ნივთმტკიცებად ამოიღეს. ერთ-ერთი ბრალდებული კ.გ.-ის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას კი ამოღებულია ცეცხლსასროლი იარაღისთვის განკუთვნილი ვაზნები.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 179-ე მუხლის მე-2 ნაწილის და მე-3 ნაწილის „ბ“ და "გ" ქვეპუნქტებით, ასევე, 236-ე მუხლის მე-3 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც გულისხმობს დიდი ოდენობით ნივთის დაუფლების მიზნით, ბინაში უკანონო შეღწევით, ჯგუფურად ჩადენილ ყაჩაღობას და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვას.

• Police solved the fact of armed robbery in Tbilisi - three people detained
The officers of Vake-Saburtalo Police Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained previously convicted for armed robbery - G.M. (DoB1979), and G.Ts. (DoB 1986) as a result of operative and investigative activities. The mentioned persons have been detained for armed robbery charges.
Police also arrested K.G. (DoB1987) who sold gold items, seized as a result of the armed robbery, to the woman employed at the gold market. The mentioned person was also keeping ammunition in his apartment.
The investigation established that on June 10 of the current year, G.M. And G.Ts. committed the assault against the owner of one of the houses located on Chikovani Street, Tbilisi and appropriated jewelry worth of 40,000 GEL under the pressure of the cold steel.
Law enforcement officers seized the items stolen as a result of the robbery as evidence. During the search of the house of K.G. police also seized firearm magazines.
Investigation is in progress under the Article 179, Part II and Part III, Subparagraphs “B” and “C” of the Criminal Code of Georgia, as well as Article 236, Part III, which implies armed robbery committed through illegal entry into the apartment and seizure of a large amount of items and illegal purchase and storage of ammunition.